DSC_0485.jpg

Pátým rokem provázím ženy, rodiny, komunity důležitými milníky v jejich životech. 

IMG_20210331_102818_517_edited_edited.jpg

Předporodní rituál

Předporodní rituál je oblíbená oslava pro nastávající maminky. Je to prostor k zastavení se, sdílení svých pocitů, podpory od kruhu, manifestaci záměrů i k přijímání požehnání k samotnému porodu. Je to krásný způsob jak oslavit a opečovat ženu, která se chystá přivést na svět nový život.

DSC08767-2.jpg
knezky10_edited.jpg

Pojmenování dítěte

Tento rituál je krásným způsobem, jak slavnostně přivítat miminko do rodiny, do komunity. Může být spojen s oslavou prvních narozenin. Je prostorem ke sdílení příběhu jména, k oslavě propojení dvou linií, z nichž dítě pochází. Tradičně se miminku volí kmotři, kteří jej mohou v životě provázet, dávají se mu požehnání do života. Tento rituál je především nádhernou oslavou života.

knezky_healingfestival40.jpg
DSC_0341_edited.jpg

Menarché

Menarché je oslavou první menstruace. Iniciací do ženství, do tajů ženské plodnosti. Velmi citlivě jím lze provést přímo mladou dívku, či lze uspořádat zpětně pro ženu, která chce sama sobě dopřát prostor k uctění svého cyklu, lůna a mystéria krve.

3 Smiling Women
knezky_healingfestival93.jpg

Narozeniniový rituál

Narozeninový rituál může být součástí klasické narozeninové oslavy, nebo ji může zcela nahradit. Je to prostor k ohlédnutí se do minulosti, k nahlédnutí toho, co se - za minulý rok, dekádu, či celý život - událo. Je časem k zastavení se, k oslavě cesty, po které kráčím, okamžikem k zacítění toho, kdo jsem a co do svého života v příštím roce zvu, co si přeji rozvíjet, co naopak pustit. Je také oslavou přátelské podpory, péče, sdílení. Rituál vždy tvoříme společně podle Vašich přání.

Květiny a svíčky
vaneckovi-4683.jpg

Partnerský/svatební rituál

Handfasting dává partnerům prostor k vytvoření velmi osobitého rituálu, při kterém si daný pár volí jemu nejbližší způsob vyjádření citů, slibů i závazků na cestu, kterou společně nastupují. Obřad se může konat samostatně, před tradiční svatbou, nebo po ní, také může být s klasickou úřední, či církevní ceremonií spojen a tedy završen uzavřením právoplatného manželství. 

lilia_khousnoutdinova_BELTANE_07_edited.jpg
2021_03_26%20rozlouceni%20s%20Maruskou-192_edited.jpg

Poslední rozloučení

Roku 2020 jsem se stala součástí spolku Ke kořenům. Provázím pozůstalé při tvorbě a realizaci osobitých posledních rozloučení vycházejících z principů přírodního pohřebnictví. Pracuji v Lese vzpomínek, na prvním českém přírodním hřbitově v pražských Ďáblicích, kde je možné uložit popel zemřelých ke kořenům vzrostlých stromů.

2021_03_26 rozlouceni s Maruskou-17.jpg
knezky_healingfestival86.jpg

Osobní rituál

Rituál, oslava podle Vašich individuálních přání a potřeb.

knezky_healingfestival54.jpg

Praktické informace

knezky10_edited_edited.jpg

Cena za vedení přechodového rituálu

2000 - 4000 Kč

Cena zahrnuje osobní konzultaci, přípravu, vedení rituálu v délce 2-4 hod a základní materiál.  

Cena nezahrnuje dopravu (po Praze zdarma), pronájem prostor (koná-li se ceremonie mimo Váš domov, či přírodu), speciální požadavky týkající se například výzdoby apod.

Výsledná cena se odvíjí od délky a velikosti rituálu.

Na všem se vždy domluvíme dopředu.

FB_IMG_15909876955710973.jpg

Konzultace k samovedení rituálu

500 Kč/hod - setkání

400 Kč/hod- online

Tato nabídka je zde pro ty z vás, kdo byste blízkému chtěli vést rituál sami, ale potřebujete ještě poradit, či nasbírat inspiraci, pomoci při tvorbě a hledání podoby ceremonie.

Někdy se na mě obrací ženy, které by chtěly uspořádat například předporodní rituál pro kamarádku, která si nepřeje přítomnost jiné osoby.

Moc ráda Vás na cestě podpořím a poradím, s čím budete potřebovat.

 
sesterství.jpg

Odesláno