Rituál

Přechodové rituály

Narození   /   Menstruace   /   Plodnost   /   Svatba   /   Rodičovství   /   Rozvod   /   Svrchovanost   /   Smrt   /   Znovuzrození

Co je to rituál

video se připravuje...

 
lilia_khousnoutdinova_BELTANE_06.jpg

Pátým rokem provázím ženy, rodiny, komunity důležitými milníky v jejich životech. 

Rituály, kterými provázím

Předporodní rituál
Předporodní rituál

Předporodní rituál je oblíbená oslava pro nastávající maminky. Je to prostor k zastavení se, sdílení svých pocitů, podpory od kruhu, manifestaci záměrů i k přijímání požehnání k samotnému porodu. Je to krásný způsob jak oslavit a opečovat ženu, která se chystá přivést na svět nový život.

Pojmenování dítěte
Pojmenování dítěte

Tento rituál je krásným způsobem, jak slavnostně přivítat miminko do rodiny, do komunity. Může být spojen s oslavou prvních narozenin. Je prostorem ke sdílení příběhu jména, k oslavě propojení dvou linií, z nichž dítě pochází. Tradičně se miminku volí kmotři, kteří jej mohou v životě provázet, dávají se mu požehnání do života. Tento rituál je především nádhernou oslavou života.

Menarché
Menarché

Menarché je oslavou první menstruace. Iniciací do ženství, do ženské plodnosti. Velmi citlivě jím lze provést přímo mladou dívku, či lze uspořádat zpětně pro ženu, která chce sama sobě dopřát prostor k uctění svého cyklu, lůna a mystéria krve.

Narozeninový rituál
Narozeninový rituál

Narozeninový rituál může být součástí klasické narozeninové oslavy, nebo ji může zcela nahradit. Je to prostor k ohlédnutí se do minulosti, k nahlédnutí toho, co se - za minulý rok, dekádu, či celý život - událo. Je časem k zastavení se, k oslavě cesty, po které kráčím, okamžikem k zacítění toho, kdo jsem a co do svého života v příštím roce zvu, co si přeji rozvíjet, co naopak pustit. Je také oslavou přátelské podpory, péče, sdílení. Rituál vždy tvoříme společně podle Vašich přání.

Svatba - Partnerský rituál
Svatba - Partnerský rituál

Handfasting poskytuje prostor pro vytvoření obřadu, který bude odpovídat představám daného páru. Dává snoubencům možnost k velmi osobnímu způsobu vyjádření slibů i závazků na cestu, kterou společně nastupují. Obřad se může konat před tradiční svatbou (nebo po ní), také může být s klasickou úřední, či církevní ceremonií spojen a tedy završen uzavřením právoplatného manželství.

Rozchodový/rozvodový rituál
Rozchodový/rozvodový rituál

Umění zdravě ukončovat je důležitou dovedností. V úctě se ohlédnout za tím, co končí, poděkovat, vrátit, co s sebou nechceme nést. Vzít si zpět, co je naše. Ať se jedná o vtahy partnerské, pracovní, či ukončujeme-li nějaký projekt, je dobré se na okamžik zastavit a zavnímat, k jaké změně v našem životě právě dochází. Dát prostor emocím, které v nás proces vzbuzuje, očistě i záměrům pro novou etapu.

Rituál královny
Rituál královny
Rozloučení s nenarozeným dítětem
Rozloučení s nenarozeným dítětem
Obřad posledního rozloučení
Obřad posledního rozloučení
Osobní rituál podle Vašich přání a potřeb
Osobní rituál podle Vašich přání a potřeb

Praktické informace

knezky10_edited_edited.jpg

Cena za vedení přechodového rituálu

2000 - 4000 Kč

Cena zahrnuje osobní konzultaci, přípravu, vedení rituálu v délce 2-4 hod a základní materiál.  

Cena nezahrnuje dopravu (po Praze zdarma), pronájem prostor (koná-li se ceremonie mimo Váš domov, či přírodu), speciální požadavky týkající se například výzdoby apod.

Výsledná cena se odvíjí od délky a velikosti rituálu.

Na všem se vždy domluvíme dopředu.

IMG_20200213_123251_2_edited_edited.jpg

Konzultace k samovedení rituálu

500 Kč/hod - setkání

400 Kč/hod- online

Tato nabídka je zde pro ty z vás, kdo byste blízkému chtěli vést rituál sami, ale potřebujete ještě poradit, či nasbírat inspiraci, pomoci při tvorbě a hledání podoby ceremonie.

Někdy se na mě obrací ženy, které by chtěly uspořádat například předporodní rituál pro kamarádku, která si nepřeje přítomnost jiné osoby.

Moc ráda Vás na cestě podpořím a poradím, s čím budete potřebovat.

 

Odesláno